Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: infokv@seznam.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Kdo hledá najde

Kostel sv. Lukáše v Karlových Varech

Kategorie: Zpravodajství

Kostel sv. Lukáše v Karlových Varech

Kostel sv. Lukáše nabízí k prohlídce své interiéry i hvězdy showbusinessu

Tisková zpráva, dne 7.7.2014

Anglikánský kostel sv. Lukáše v Karlových Varech se po letech otevřel veřejnosti. Lidé nyní mají možnost osobně navštívit dlouhodobě uzavřený kostel, prohlédnout si jeho interiér a proniknout do jeho historie. Jako bonus je pro návštěvníky připravena velmi originální a jedinečná výstava voskových figurín.

Kostel sv. Lukáše svým vzhledem patří mezi architektonické skvosty Karlových Varů. Jeho historie sahá do poloviny 19. století. Jen málo který karlovarský rodák měl možnost se podívat do nitra kostela, který byl zavřen několik dlouhých let. Tato nemovitá kulturní památka svou tajuplností láká návštěvníky z celého světa na návštěvu kousku své historie.

Navíc je od června v roce 2014 v kostele umístěno muzeum voskových figurín. To je svou rozsáhlostí velmi jedinečným muzeem světového měřítka.

„Návštěvníci muzea voskových figurín mohou kromě trochy historie zažít i příběh samotného kostela. Chceme poukázat na jedinečnost této památky, která nemá v K. Varech obdoby, a chceme, aby o této stavbě obyvatelé města věděli“ uvedl Marek Sattler, který dal kostelu současnou tvář a umožnil jeho zpřístupnění. Unikátnost kostela, kromě jeho samotné vizuální stránky červeného zdiva dodává jedinečný prvek dřevěného stropu kostela, který se ve své době měl možnost mechanicky otevírat jako rozkrojený pomeranč a nechával pronikat denní světlo do svého interiéru. Kromě unikátního stropu si návštěvníci mají možnost prohlédnout originální okenní vitráže a další církevní propriety. K dokreslení atmosféry Karlových Varů na přelomu století pak je každému návštěvníkovi umožněno sledovat dobový němý film, který byl natočen v srdci samotného lázeňského města.

„Velmi zajímavé je spojení historického kostela a muzea voskových figurín. Dle mého názoru to v návštěvníkovi vyvolá pocit jakéhosi tajemna. Muzea jsou často samostatnými budovami, ale tady na Vás padá kromě množství slavných osobností a jejich životních příběhů i ta historie a tajemno“ Sdělila Alisa Judina, která expozici navštívila.

Cílem vytvoření tohoto muzea bylo ukázat, že i staré budovy, kterých si příliš nikdo nevšímá, mají své místo a využití. Muzeum voskových figurín navíc nabízí velmi jedinečnou expozici světového měřítka. Při prohlídce figurín je návštěvník vybídnut k detailnímu prohlédnutí jednotlivých exponátů, které jsou všechny vytvářeny ručně. „Navíc nabízíme nejstarší voskové figuríny, resp. voskové hlavy, které pochází už z r. 1850. Tyto exponáty nemají ve světě obdoby!“ Dodal Sattler.

Návštěvníci mají možnost si muzeum prohlédnout na v kostele sv. Lukáše na Zámeckém vrchu denně od 9 do 18h (v době Mezinárodního filmového festivalu do 21h).

Vstupné do muzea je pak 150,- Kč pro dospělého, děti, senioři, ZTP – 95,- Kč a zavedeno je i rodinné vstupné (2+2) za 395,- Kč.

Do budoucna jsou zde plánovány i další programy pro děti, výukové programy pro školy a další zajímavé akce pro návštěvníky.

Bližší informace poskytne: Marek Sattler tel.: +420 602 286 458 e-mail: marek.sattler@marttel.cz nebo Mgr. Dominika Kožešníková tel.: +420 725 820 306 e-mail: Dominika.Kozesnikova@seznam.czPočasí na výlet