Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: infokv@seznam.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Kam na výlet

Tipy kam na výlet

Výlet – také vám to slovo voní dobrodružstvím?

Pro mne byl od klukovských let výlet spojen s představou, že někam vyletím, i když to bude let pouze přízemní a po svých. Později jsem podnikl i výlet balonem, byl nádherný a neopakovatelný, ale stejně když si metry, kilometry odšlápnu po svých, tak je to vyletění zaslouženější.

Hledal jsem definici slova výlet a našel: cesta za účelem zábavy, rekreace, poučení, získání odznaku, razítka, utužení party, vztahu, zdraví (něco z toho jsem už dodal sám).

Wikipedie ví vše nejlépe a tam jsem se dozvěděl že pojem výlet zavedl po roce 1862 zakladatel Sokola, Miroslav Tyrš, na základě představy, že sokolové si někam vyletí.

Takže ta moje klukovská představa byla naprosto správná. Vydejte se na vlastní výlet, vejšlap, procházku, vycházku, vyjižďku, ať už s turisty nebo sami, přeji spoustu krásných zážitků a pokud vám poslouží z některý z následujících tipů kam na výlet, budu moc rád.

 

 

 

Rozhledny a vyhlídky

Rozhledny miluji, byť většinou přinášejí spoustu schodů a následné zadýchání. Pravda, jsou výjimky, například na karlovarskou Dianu je možno vyjet výtahem, ale uznejte, že po svých je vždy ten překrásný výhled zaslouženější.

Říká se, že když se lidem v Česku daří, staví rozhledny. Pesimisté by zase mohli oponovat, že vyhlídky se stavějí ve špatných časech, když lidé potřebují mít alespoň lepší výhled do krajiny, když ostatní výhledy jsou jaksi … nanic. Krásenská vyhlídka podporuje verzi pesimistů, byla postavena v letech krize, aby vůbec byla práce, jsou však vyhlídky, které byly postaveny v časech dobrých.

Podle Wikipedie je rozhledna vyhlídková stavba s vyhlídkovým prostorem vyvýšeným nad okolním terénem, přístupná veřejnosti. Mezi nejznámější rozhledny na světě patří Eiffelova věž v Paříži, v České republice patří mezi nejznámější pražská Petřínská rozhledna.  Česká republika spolu se sousedním Německem jsou zeměmi, ve které je největší hustota rozhleden na světě.

Po letech stagnace se rozhledny v poslední době opět vrátily na výsluní, řada z nich se dočkala rekonstrukce a především vznikly desítky nových vyhlídkových staveb. Nabízím Vám několik tipů na rozhledny v karlovarském regionu a přeji vám mnoho příjemných dní s dobrou vyhlídkou nejen do krajiny.Počasí na výlet