Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: infokv@seznam.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Kdo hledá najde

Park miniatur – Mariánské Lázně

Kategorie: Výlety

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních

Chcete během jednoho dne navštívit více než 50 významných staveb České republiky, prohlédnout si zámek Červená Lhota, věž na Ještědu, pražský Letohrádek Hvězda, hrad Karlštejn a další stavební památky? Že se to v žádném případě nedá stihnout?

Tak to jste ještě nebyli v Parku miniatur Boheminium poblíž Mariánských Lázní, kde je naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných památek České republiky a kde si budete připadat jako obr v zemi trpaslíků. Všechny vystavené modely jsou věrnou replikou existujícího památkového objektu a jsou zhotoveny v jednotném měřítku 1:25 (to znamená, že model je 25× menší než skutečný originál). Díky tomuto měřítku vidíte exponáty tak, jako byste je pozorovali z letadla ve výšce asi 200 m. Exponáty zhotovují modeláři parku podle přesných plánů a vlastní fotografické dokumentace. Například maketu Karlštejna dělali dva modeláři rok a půl a váží 600 kilogramů. Základním stavebním materiálem je plast, takže modely dobře odolávají povětrnostním podmínkám. Kromě významných staveb najdete v parku makety letadel, lodí a také překrásné modely vláčků s nádražím, které ocení hlavně děti.

A jak se dostanete do parku miniatur? Na prvním kruhovém objezdu v centru Mariánských Lázní (pod kolonádou se Zpívající fontánou) odbočíte vpravo směrem k hotelu Krakonoš. Pojedete-li z Karlových Varů (přes Bečov) odbočíte před Mariánskými Lázněmi na obec Zádub a kolem golfového hřiště dojedete až na místo. Pěší turisté půjdou přes Goethovo náměstí přes Karlovarskou ulici k hotelu Koliba a pak po zelené značce až k parku, což jsou asi dva kilometry pohodlné chůze.

jestedkamenny-most-v-piskukokorinvlackyzamek-cervena-lhotazamek-kynzvartkostel-na-zelene-hore-zdar
Před parkem miniatur je hotel Krakonoš a u něj je Betlém v životní velikosti
a další sochy.  Po prohlídce hradů zámků a dalších minipamátek se však ještě nevracejte domů – obejděte park a dojdete k Obůrce Hvozd, kde jsou nádherní daňci. No a já ještě navíc v blízkosti objevil tyhle nádherné koně.

betlem-u-hotelu-krakonoskonePočasí na výlet