Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: infokv@seznam.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Kdo hledá najde

Mariánské Lázně

Kategorie: Tiskové zprávy

Mariánské Lázně jsou nejoblíbenější destinací v České republice

Tisková zpráva

Letos poprvé uděluje nezávislý portál HolidayCheck cenu Destination Award 2012 městům, ve kterých se turisté cítili nejvíce vítáni. Ocenění je postaveno na hodnocení ubytovacích zařízení. Smyslem je odměnit města za mimořádné úsilí vynaložené při péči o své hosty a za angažovanost hoteliérů, která se promítá v hodnocení jejich zařízení na HolidayCheck.cz.

V České republice zvítězily Mariánské Lázně, které porazily dalších téměř 700 měst a obcí.

Mariánské Lázně jsou vítězem ceny HolidayCheck Destination Award 2012. Mezi téměř 700 městy a obcemi z celé České republiky se tato turistická destinace prosadila jako nejoblíbenější město roku 2012. Nikde jinde v České republice se hosté necítili vítanější než v Mariánských Lázních.

Více než 450.000 turistů napsalo v uplynulých dvanácti měsících svůj názor na navštívené hotely v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Rusku, České republice, Španělsku a Itálii. Host přidělil hotelu podle své spokojenosti hodnocení jedno (špatné) až šest sluníček (velmi dobré). Zároveň také uvedl, zda by hodnocený hotel doporučil i dalším návštěvníkům. Na základě těchto recenzí byla vybrána města, ve kterých se turisté cítili nejlépe. V České republice zvítězily Mariánské Lázně, které se staly nejpohostinnějším městem s nejlepšími hotely a penziony. V obci s 13.500 obyvateli se návštěvníkům nabízí mimořádné pozornosti, kvalitního ubytování a služeb.

Georg Ziegler, vedoucí oddělení B2B: „Celková oblíbenost destinace je silně ovlivňována kvalitou ubytovacích zařízení, které se v ní nacházejí. My v HolidayCheck jsme velice rádi, že díky mnoha spokojeným hostům můžeme Mariánským Lázním udělit toto ocenění. Je to především odměna za mimořádné úsilí Mariánských Lázní vynaložené při péči o své hosty a za angažovanost hoteliérů, která se promítá v hodnocení jejich zařízení na HolidayCheck.cz.

Ocenění HolidayCheck Destination Award obdrží na konci října příslušní zástupci města v oblasti cestovního ruchu a propagace Mariánských Lázní.

HolidayCheck je vedoucí evropský, nezávislý a bezplatný portál pro sdílení turistických informací s 25 mil. návštěv měsíčně. Operuje v devíti jazycích ve dvanácti zemích světa. 330 000 hotelů po celém světě, více než 10 mil. recenzí hotelů a turistických cílů, fotografií a videí. Cestovatelská komunita pro turisty a cestovatele, programy pro hoteliéry a poskytovatele turistických služeb.

Pavel Šeda

HolidayCheck Czech Republic

E-mail: pavel.seda@holidaycheck.com


HolidayCheck, 330 000 hotelů po celém světě, více než 10 mil. recenzí hotelů a turistických cílů, fotografií a videí.Nejoblíbenější turistické cíle v Mariánských Lázních

Cestovatelé se ve svých recenzích na portále HolidayCheck shodli, že Mariánské lázně jsou jejich nejoblíbenějším městem v České republice a že právě zde se cítili nejvíce vítáni. Je nám proto ctí, že můžeme Mariánské Lázně vyznamenat cenou HolidayCheck Destination Award 2012! Město ale disponuje nejen velice kvalitními hotelovými a lázeňskými službami, ale i mnoha historickými památkami a volnočasovými aktivitami. HolidayCheck Vám proto představuje pět nejoblíbenějších turistických cílů v Mariánských Lázních.


Kolonáda Maxima Gorkého

Kolonáda je jednou z významných dominant města, která láká návštěvníky z celého světa. Nechal ji postavit opat kláštera Teplá v letech 1888-1889. Tato novobarokní historická stavba je vnímána jako symbol českého lázeňství. Budova získala své jméno podle slavného ruského básníka, spisovatele a revolucionáře, který byl jedním ze zdejších významných hostů minulého století.


Zpívající fontána

Koncertní fontána se nachází na kolonádě v centru města. Jejím architektem je Pavel Mikšík, který umožnil, aby se mohla v roce 1986 poprvé rozeznít. Fontána má podobu dvanáctidílného kamenného květu s deseti střikovými systémy, přičemž nejvyšší střik dosahuje výšky až šesti metrů. Diváci si zde mohou vychutnat skladby světoznámých autorů J. Strausse, G. Verdiho, L. v. Beethovena a dalších.


Park Boheminium

Brány parku se poprvé otevřely svým návštěvníkům v roce 1999. Turisté zde naleznou, jak sám název napovídá, miniatury významných českých staveb a technických památek v měřítku 1:25. K vidění je např. maketa hradu Karlštejn, nedalekého zámku Kynžvart nebo také zmenšenina chaloupky Starého bělidla či telekomunikační věže Ještěd.


Křížový pramen

První zmínka o podchycení pramene je z roku 1749, kdy lékárník Damián Schultz ohraničil pramen kameny, zastřešil ho a přistavil k němu velký dřevěný kříž. Od té doby se pramenu namísto “Slaný” začalo říkat “Křížový”. Pramen je silně mineralizovaný a má projímavé účinky. Používá se proto především při onemocnění zažívacího ústrojí.


Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Jde o církevní římskokatolickou děkanskou stavbu, která se nachází na Goethově náměstí v centru Mariánských Lázní. Tuto neobvyklou novobyzantskou budovu zde nechal postavit v letech 1844-1848 opat Marian J. Heinl, který ji zároveň vysvětil. Ke vchodu kostela záměrně vede 33 schodů, které znázorňují život Ježíše Krista.
Počasí na výlet