Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: infokv@seznam.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Kdo hledá najde

Jazz na Karlovarsku

Jazz na Karlovarsku

Pravidelné páteční jazzové večery jsou v Clubu Imperial.

Ve čtvrtek 11..5.2023  si můžete poslechnout od  18.00 h v kostele Sv. Anny v Sedlci jazz koncert se skladbami z repertoáru slavného orchestru Glena Millera v pojetí nejlepšího mládežnického českého Big Bandu ŠMERALKA – ZŠ a ZUŠ K. Vary s průměrným věkem 16 let  pod vedením saxofonisty Milana Krajíce st.
Vstupné je dobrovolné !

S další významnou jazzovou akcí – “přímo historickou”  se hlásím z Jenišova,  kde v místě zvaném Oáza má vypuknout těsně před školními prázdninami ve čtvrtek 29.června 2023 od 19.oo hod. JAZZ KONCERT  LACO DÉCZI a JAZZ CELULA NEW YORK, kde s hlavním protagonistou pětaosmdesátiletým trumpetistou a kapelníkem hraje na bicí nástroje  jeho syn Vajco   a  další dva naturalizovaní čechoameričané  na  klávesy a na baskytaru – všichni vesměs virtuózně vybavení špičkoví jazzmani, kteří s neuvěřitelnou lehkostí a v dokonalé vzájemné souhře hrají většinou skladby svého kapelníka.  
Dosavadní dramaturgii kulturní komise rozvíjejícího se Jenišova není možno než pochválit za výrazný a vpravdě přelomový kvalitativní počin. 

Cena barona Schoenecka 2017

Cenu obdržel Ladislav Gerendáš.doc
LADISLAV GERENDÁŠ

*16. 12. 1946, Karlovy Vary

Od mládí se věnuje hudbě. Jako trumpetista působí od mládí v kapelách hrajících tradiční jazz. Ve svém rodném městě stál u zrodu legendárního amatérského souboru profesionální úrovně – Karlovarského dixielandu bez kapelníka = KDBC. Ten se stal na několik desetiletí symbolem špičkového souboru v celostátním měřítku.

Postupem doby se vypracoval Ladislav Gerendáš samostudiem z hráče zaměřeného čistě na tradiční jazz na stoupence a vyznavače swingu. Jako výtečný improvizátor a oblíbený spoluhráč dává přednost a nalézá uplatnění v malých komornějších seskupeních (viz např. Jazzíček, Okresní národní jazzový výbor), kde hraje na trubku i bastrubku.

I když působení v Praze přineslo Ladislavu Gerendášovi všeobecnou celostátní popularitu, nezapomínal se vytrvale vracet do Karlových Varů a neúnavně vytvářet a podporovat aktivně kvalitní kulturu ve svém milovaném městě. To činí do dnešní doby, kdy se do rodného města vrátil natrvalo.

Ladislav Gerendáš se stal nepřehlédnutelnou uměleckou osobností se širokým žánrovým rozptylem a je ozdobou současných Karlových Varů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Počasí na výlet